Rozdělení družstev do územních skupin a systém poháru

Do ČP žáků 2015-2016 se přihlásilo 39 družstev. Družstva byla rozdělena do dvou územních částí - východ 16 družstev, západ 23 družstev. První turnaj uspořádá pro východní část TJ Nový Jičín a pro západní Slavia Hradec Králové. Pořadatelé zašlou družstvům rozpis tohoto turnaje.

Rozdělení družstev do základních skupin:

Východ
A – SKV Brno, VK Pegas Znojmo-Přímětice, TJ Svitavy, ŠSK Ostrava
B – Sokol Č. Třebová II,VK Ostrava, Sp. Velké Meziříčí, SK Happy Sport Opava
C – ŠSK Beskydy Frýdek-Místek, VSC Zlín, TJ Sokol Kojetín, SK Přerov
D – Sokol Brno 1, TJ Nový Jičín, VK ŠSK Demlova Jihlava, VK Frýdlant nad Ostravicí

Ve skupinách hraje každý s každým na dva vítězné sety. Po základních skupinách se utkají 1.A-2.B, 1.B-2.C, 1.C-2.D, 1.D-2.A a vítězové těchto zápasů utvoří skupinu o 1.-4. místo a poražení skupinu o 5.-8. místo. Stejně se utkají 3.A-4.B, 3.B-4.C, 3.C-4.D, 3.D-4.A a vítězové utvoří skupinu o 9.-12. místo a poražení a poražení skupinu o 13.-16. místo.

Západ
A - ČZU Praha A, SK Kometa Praha A, SKV Ústí, Loko Česká Lípa B
B - Loko Česká Lípa, ČZU Praha B, Volejbal Sokolov
C - VK České Budějovice A, VK Jirkov-Ervěnice, SK Kometa Praha B, Kladno volejbal.cz
D - SK Prosek Praha, VK Příbram, Sokol M. Hradiště, SKV Kolín
E - Slavia Hradec Králové, Slavia Liberec 1, TJ Orion Praha, VK České Budějovice B
F - SK Dansport Praha, USK Slavia Plzeň, VSK Český Krumlov, Aero Odolena Voda

Ve skupinách hraje každý s každým na dva vítězné sety. Po základních skupinách se utkají první ze skupin ve dvou tříčlenných skupinách(A, C, E a B, D a F) a potom první dva o 1.-2. místo, další dva o 3.-4. místo a další o 5.-6. místo. Družstva na 2. a 3. místech základních skupin se utkají v „křížku“ (2.A-3.B, 2.B-3.C, 2.C-3.D, 2.D-3.E, 2.E-3.F, 2.F-3.A) a vítězové utvoří dvě skupiny po třech a budou stejným způsobem hrát o 7.-12. místo a poražení o 13.-18. místo. Družstva na čtvrtých místech základních skupin budou stejným způsobem hrát o 19.-23. místo.

ČP bude pokračovat dalšími dvěma turnaji, na východě dvě skupiny o osmi, na západě dvě skupiny o osmi a jedna o sedmi družstvech a po těchto kolech se spojí obě územní skupiny a první čtyři z každé skupiny budou hrát v první osmičce, v druhé osmičce a třetí osmičce budou vždy 3 družstva z východní části a 5 družstev ze západní se sestupy a postupy podle rozpisu ČP.

Družstva, která po 3. územním kole nepostoupí do těchto tří skupin se přihlásí, pokud budou chtít pokračovat v soutěži útěchy.

Pořadatelé jednotlivých turnajů pošlou družstvům a mě rozpis turnaje a mě po skončení turnaje zprávu o průběhu turnaje s výsledky. Výsledky jednotlivých utkání v průběhu turnaje dávejte do VISu.

Jaroslav Linhart
řídící soutěže

X