Aktuality

J&T Banka Ostrava Beach Open

5.6.2021

Postup Perušiče se Schweinerem, konec pro české ženské jedničky

V areálu Dolních Vítkovic pokračovala v pátek 4. června druhým dnem hlavní část turnaje J&T Banka Ostrava Beach Open. Do bojů se zapojily čtyři české páry, tři mužské a jeden ženský. Do víkendových klání o nejvyšší příčky se nakonec kvalifikovali jen české mužské jedničky Ondřej Perušič a David Schweiner.

Všechny čtyři české páry v řadě za sebou mohli fanoušci sledovat na centrkurtu v dopoledním programu druhého hracího dne J&T Banka Ostrava Beach Open. Jen první z nich si zajistil postup do čtvrtfinále. České mužské jedničky Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem se sice proti lotyšské dvojici Samoilovs, Smedins (mistři Evropy z roku 2015) pořádně nadřeli, ovšem po výhře 2:1 na sety si zajistil postup mezi šestnáct nejlepších. „V prvním setu jsme udělali dost chyb, Lotyši nás zatlačili na servisu a jsem rád, že se nám to podařilo do druhého a třetího setu vylepšit a udržet si to až do konce,“ uvedl Schweiner. „Postup do play-off je určitě strašná pomoc. Máme víc než půl dne k dobru na regeneraci. Doufám, že tuhle výhodu zítra zužitkujeme,“ poznamenal Perušič.

V soutěži mužů bohužel čeští olympionici zůstali osamoceni. Berčík s Dumkem prohráli 0:2 s brazilským párem Andre, George. Také pár Maňas, Sedlák rovněž ve dvou setech podlehli Němcům Dollingerovi s Wicklerem.

Kvarteto zápasů, při kterém se sympaticky zaplněné tribuny českých fanoušků skvěle bavily, uzavřel důležitý souboj Markéty Nausch Slukové s Barborou Hermannovou proti ruskému páru Dabižová, Rudychová. Po prohře s americkou dvojicí Claesová, Sponcilová ve skupině potřebovaly české jedničky v 1. kole play off vyhrát, jinak by se s turnajem rozloučily. Do zápasu proto vstoupily jako uragán. Skvělý servis, pestrá hra na síti a pak také poměrně hodně chyb ruských hráček znamenaly vedení 13:5 a klid do dalšího průběhu zápasu.

Po bezproblémové první sadě se ruská dvojice přece jen herně zvedla. Bleskově vedla 6:2 a přinutila Hermannovou se Slukovou požádat o oddechový čas. Dlouho to ovšem vypadalo na tiebreak, než se po úspěšném bloku Hermannové Češky bodově na své soupeřky dotáhly. Pak definitivně dokonaly obrat a postoupily do odpoledního souboje o osmifinále, v němž je čekal švýcarský pár Hüberliová, Betschartová.

Jediné odpolední vystoupení české dvojice na ostravském turnaji ale úspěch nepřineslo. Proti Švýcarkám neměly Sluková s Hermannovou šanci. Jedenácté nasazené soupeřky byly lepší na podání i v útoku a vítězky prvního ročníku ostravského turnaje především ve druhém setu jasně přehrály. První set byl výsledkově ještě vyrovnaný (19:21), druhý ale už ukazoval velký rozdíl (12:21). Český pár se tak s turnajem rozloučil a v konečném pořadí mu patří dělené 9. místo. „Věděly jsme, že Švýcarky na nás budou nachystané, porazily nás svým systémem, kde mají vše do posledního puntíku nalajnované,“ komentovala porážku Hermannová. „Hrozně jsem se trápila s jejich hrou, padaly jim tam hezké servisy, na které jsem nebyla schopná zareagovat a při kterých jsem volila úplně hloupé údery. Ve druhém setu nás jasně převálcovaly.