Aktuality

J&T Banka Ostrava Beach Pro 2023

1.6.2023

Ve středu 31.5.2023 odstartoval 5.ročník turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro v plážovém volejbalu.

První soutěžní den v atraktivním prostředí Dolních Vítkovic tradičně patřil kvalifikačním zápasům.

O postup do hlavní soutěže bojovaly i tři české páry, Helena Havelková s Markétou Nausch Slukovou, sestry Anna a Kateřina Pavelkovy a Jakub Šépka, Tomáš Semerád. Bohužel ani jeden z nich do hlavní soutěže nepostoupil.

Havelková a Sluková nastoupily proti Esmée Böbnerové a Zoé Vérge-Dépréové ze Švýcarska. První sadu Švýcarky s přehledem vyhrály 21:15, ve druhém setu se naše děvčata zlepšila a za stavu 20:17 měla několik setbolů, které však nevyužila. Švýcarky vyhrály i druhý set poměrem 23:21.

Sestry Anna a Kateřina Pavelkovy nastoupily proti silným Kanaďankám Melisse Humana-Peredesové a Brandie Wilkersonové, které je jasně přehrály ve dvou setech v poměru 21:2 a 21:7. Pro mladé domácí hráčky však byla účast na turnaji především o sbírání cenných zkušeností.

Jakub Šépka a Tomáš Semerád nastoupili proti silné dvojici Andre Loyola, George Wanderley z Brazílie. Češi od začátku drželi s Brazilci krok, za stavu 11:10 se dokonce dostali do vedení, které si až do konce prvního setu ohlídali a zvítězili 21:15. I v druhé sadě měla česká dvojice navrch a dlouho si držela vedení. Poté však Andre a George otočili skóre a v poměru 21:15 tentokrát zvítězili oni. Rozhodující tiebreak byl extrémně vyrovnaný, oba týmy předváděly v poli skvělou práci a diváci na tribunách si užívali skvostné výměny. Srovnaný vývoj zápasu trval až do stavu 11:11, poté Brazilci utekli na rozdíl dvou bodů. Přestože Jakub Šépka s Tomášem Semerádem bojovali jako lvi do posledního míče, v tiebreaku podlehli 12:15 a turnaj i pro ně skončil.