Aktuality

Mládežnické soutěže OVS FM

9.9.2020

Mládežnické soutěže Okresního volejbalového svazu Frýdek-Místek 2020/21

 

Stejně jako v předcházejících ročnících pořádá Komise mládeže OVS F-M celoroční soutěže mladšího a staršího žactva. Nově se pokusíme otevřít Čtverky v kadetské kategorii, tady ovšem už budou hrát kadeti a kadetky v samostatných soutěžích (FM-KTI a FM-KKY). Všechny soutěže jsou bez vkladů a mohou se jich účastnit, chlapecké, dívčí i smíšené týmy. Trojkové a čtverkové soutěže se hrají v průběhu týdne v rámci tréninkových jednotek, pouze soutěž šestkového volejbalu staršího žactva probíhá o víkendech tak, aby nekolidovala s termíny krajských soutěží mládeže.

 

TROJKY MLADŠÍHO ŽACTVA

v říjnu probíhá kvalifikační turnaj a od listopadu do března hrajeme turnaje ve čtyř až pětičlenných skupinách. Snažíme se o to, aby turnaje probíhaly vždy v prvním týdnu měsíce. Startují hráči a hráčky narození 1.7. 2007 a mladší.

 

ČTVERKY STARŠÍHO ŽACTVA

systém je obdobný jako u Trojek MŽ. Soutěž končí v dubnu a turnaje probíhají ve třetím týdnu daného měsíce. Startují hráči a hráčky narození 1.1.2006 a mladší.

 

ŠESTKOVÝ VOLEJBAL ŽACTVA

hraje se o víkendech, od října do května. Zatím se nám ve všech ročnících podařilo uspořádat poslední květnový turnaj na antukových kurtech. Startují hráči a hráčky narození 1.1.2006 a mladší.

 

LETNÍ POHÁR ING. LUMÍRA HAJDUŠKA

je vypisován pro kategorii mladšího žactva, hraje se stejně jako Trojky MŽ. Tato soutěž se v našem okrese hraje nepřetržitě již od poloviny 80. let.

 

ČTVERKY KADETŮ A KADETEK

nově vypisovaná soutěž je připravena pro kadety narozené 1.1.2003 a mladší, kadetky 1.1.2004. O systému se rozhodne dle počtu přihlášených celků. I tady budeme preferovat hru v průběhu týdne. Pro tuto soutěž je zapotřebí stejně veliké hřiště jako u Čtverek SŽ. To znamená, že na jednom klasickém hřišti nepostavíme dva hrací prostory. Proto budeme pracovat i s variantou, že by se turnaje hrály pouze na jednom místě, které umožní postavit dva kurty.

 

Do všech soutěží se mohou hlásit i týmy z jiných okresů!

 

 Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku je 11. září 2020

 

 

VŠECHNY SOUTĚŽE SE HRAJÍ NA REGISTRAČNÍ PRŮKAZY SE SOUPISKAMI

SCHVÁLENÝMI KOMISÍ MLÁDEŽE OVS FRÝDEK-MÍSTEK

 

 

Vítězové ročníku 2019/20:

Trojky mladšího žactva – Red Volley Frýdlant nad Ostravicí A, soutěž hrálo 27 týmů

Čtverky staršího žactva – Red Volley Frýdlant nad Ostravicí A, soutěž hrálo 8 týmů

Šestky staršího žactva – Green Volley Frýdek-Místek, soutěž hrálo 12 týmů

Letní pohár Ing. Lumíra Hajduška – vzhledem ke koronaviru nebyl odehrán

 

 

Těšíme se na vaši účast

 

Miloslav Chrobák, 734 412 953, chrobak13@seznam.cz

předseda Komise mládeže OVS Frýdek-Místek