Aktuality

Představujeme kandidáta na předsedu MS KVS Tomáše Kavalu

29.3.2021

Tomáš Kavala se narodil se  19. 4. 1973 v Ostravě v rodině elektrikáře a ekonomky jako prvorozený syn.

 

Volejbalový život začal ve svých 8 letech na antukových kurtech stadiónu TJ Vítkovice, kde se  konal výběr žáků do volejbalu. Byl zařazen do přípravky, kterou trénoval Milan Wagner. Postupem času prošel v TJ Vítkovice všemi mládežnickými kategoriemi a mnoha trenéry, mezi které patřili Václav Bartusek, Milan Fajkus, Otakar Oršový, Jaroslav Koutný, Věnomír Merta a Karel Procházka. Ve druhém roku staršího dorostu byl Tomáš přeřazen do družstva SOU Vítkovice, kde hrál krajský přebor dorostu, krajský přebor mužů a v poslední řadě také okresní přebor mužů, který hraje doposud. V oddíle VK SOU Ostrava zastává pozici místopředsedy klubu.

 

Co se týká jeho dalšího volejbalového života, je nutné jej rozdělit na několik fázi.

 

První z těchto fázi je trenérská činnost. Ta začala již v roce 1991, kdy začal pomáhat v oddíle TJ Vítkovice s přípravkou. V roce 1994 po absolvování základní vojenské služby v SKP Frýdek-Místek si udělal kvalifikaci trenéra III.třídy a začal se plně věnovat trénování v oddíle TJ Vítkovice v různých kategoriích. Za působení v TJ Vítkovice získal se svými svěřenci jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile z mistrovsví republiky. V roce 1996 si zvýšil svou kvalifikaci na II. trenérskou třídu a od toho roku se stal šéftrenérem mládeže v TJ Vítkovice, v níž se angažoval až do změny TJ Vítkovice na DANZAS. Po té se vrátil od dorostu zpět k trénování žactva. V roce 2003 svoji spolupráci s klubem ukončil. Po malém přerušení se dohodl s TJ Sokolem Stará Bělá na obnovení mládežnických družstev  v oddíle volejbalu. V tomto oddíle působí jako trenér mládeže doposud. V období v letech 1995 až do roku 1999 působil rovněž jako trenér ženského družstva „B“  VŠB-TU Ostrava.

 

Druhou fází je rozhodcovská činnost. Tu započal Tomáš v roce 1994 absolvováním kurzu rozhodčího III.třídy. V roce 1996 absolvoval kurz II.třídy a následně v roce 2000 kurz I.třídy. Od toho roku byl zařazen na listinu ligových rozhodčích „C“, následující sezónu na listinu čárových rozhodčích.  Jako čárový rozhodčí byl při několika významných akcích, například na ME ve volejbale mužů v Ostravě, při finálových utkáních extraligy mužů v Ostravě, při finále extraligy žen ve Frenštátě a také při utkáních poháru mistrů v Ostravě. Společně s Janem Slezákem založil turnaj rozhodčích, který má již za sebou 10 úspěšných ročníku, jedenáctý bohužel zrušila pandemie. Od roku 2013 byl zařazen na listinu rozhodčích extraligy.

 

Třetí fázi tvoří fáze funkcionářská. Začátek funkcionářské činnosti spadá do volebního období od roku 1997, kdy byl zvolen konferencí MS KVS předsedou KaRK MS KVS. Na této pozici vydržel jedno volební období. Následně ve volebním roce 2001 se stal předsedou STK MS KVS, členem předsednictva MS KVS a členem KaRK ČVS. Od roku 2002 si jej tehdejší předseda STK ČVS Jindřich Oulehla přibral do STK ČVS. Od volebního roku 2005 již působil v předsednictvu MS KVS jako předseda STK MS KVS a člen STK ČVS. Od volebního roku 2009 se stal členem Výboru ČVS. Od roku 2019 je také členem RMK ČVS. Momentálně působí jako člen výboru ČVS, člen STK ČVS, člen RMK ČVS, člen předsednictva MS KVS a předseda STK MS KVS.

 

Tomáš Kavala je propagátorem elektronizace zápisu o utkání, soupisek i průkazu člena. Za největší úkol si dal obnovení činnosti a soutěží MS KVS v období po pandemii.

moravskoslezsky-volejbal_logo_B_CMYK_pozitiv.jpg
Kavala Tom.jpg