Aktuality

Radovan Podola hodnotí sezónu starších žáků Green Volley FM

4.5.2022

V září loňského roku se nám společně s mým kolegou trenérem Jonášem Stonavským podařilo složit nový tým starších žáků a to převážně z "nepolíbených" nováčků, kteří kvůli Covidu 2 roky nehráli. Začale tvrdá příprava s dvěma cíly:

1. Aby co nejvíce kluků po přechodu z žáků i nadále pokračovalo v extralize kadetů.

2. Pokusit se hrát atraktivní volejbal a šáhnout si i na nějaký úspěch.

Než se však kluci probojovali na mistrovství republiky, museli si projít obdobím různých soutěží, které trvalo téměř devět měsíců.

Hlavní soutěží byl krajský přebor Moravskoslezského kraje. V kvalifikaci kluci uspěli a dostali se do 1.skupiny, ale hned při prvním turnaji poznali sílu ostatních družstev a s bídou se v ní zachránili. V dalších turnajích už přicházelo zlepšení a nakonec kluci celou soutěž s přehledem ovládli a zajistili si postup do předkola o postup na mistrovství ČR.

Druhou velmi těžkou soutěží byl Český pohár žáků. Zde jsme opět ze začátku tápali, ale nakonec se kluci rozkoukali a v sérii šesti republikových turnajů se umístili na 7. místě a to nás opravňovalo pořádat jednu z kvalifikačních skupin na mistrovství České republiky.

Kvalifikační skupinu, která se odehrála v hale SPŠ ve Frýdku-Místku ve dnech 15. - 17. dubna 2022, jsme vyhráli a zajistili si tak postup na MČR.

Samotné mistrovství České republiky se hrálo ve dnech 29. dubna - 1. května 2022 v Hradci Králové v hale TJ Slavie a bylo velmi dobře připravené.

V základní skupině jsme nejdříve porazili domácí TJ Slavii Hradec Králové a pak také Volleyball Letohrad. Prohráli jsme pouze s pozdějším vítězem z Kladna. V semifinálové skupině jsme se umístili na 4. místě, což pro nás znamenalo zápasy play-off o 5.- 8. místo. Mrzely nás prohry 1:2 se Znojmem a zejména s Plzní, kdy jsme soupeře v první setu jasně přehráli. V nedělních utkáních o umístění jsme nejdříve nečekaně porazili Prosek a v posledním utkání také Ústí nad Labem a skončili jsme na vynikajícím 5. místě. Takové umístění na mistrovství republiky před sezónou nikdo nečekal. Výsledek nás těší o to více, že před námi jsou jen družstva, která trénují společně ve sportovních třídách.

Navíc se nám daří plnit bod 1 a to je zájem kluků dále pokračovat v hraní a vyrovnat se háčům Greenu ve starších kategoriích, kteří za pár dní budou hrát mistrovství republiky kadetů i juniorů.