Aktuality

Smutná zpráva

4.2.2021

Sdělujeme smutnou zprávu, že 31. 1. 2021 ve věku 78 let zemřel Jan Urbaczka.

 

Honza se narodil 30. 10. 1942 v Třinci, kde pobýval celý život. V Bohumíně absolvoval střední průmyslovou školu hutní. Po vystudování nastoupil do ŽDB Bohumín a následně do Třineckých železáren, kde se především věnoval ochraně životního prostředí.

 

Volejbal v Třinci hrál od dětství, čili bezmála 70 let. Nejprve hrál na všech postech,

tj. nahrávače, blokaře i smečaře. Jako technický hráč se poté specializoval na nahrávače. U volejbalu byl stále, hrál pořád, dvakrát i třikrát týdně a hrál i třetí nejvyšší soutěž.

Do 50 let svého věku hrál závodně. Poté stále hrál na turnajích superveteránů, turnajích veteránů v Ropici. Ještě v  76 letech svého věku hrál jako nejstarší hráč turnaje v Jablunkově.

 

Při svých výborných hráčských kvalitách se zároveň věnoval trenérství, ještě koncem minulého století byl trenérem B družstva mužů Třince.

 

Už od roku 2005 veteráni oddílu stupňovali svou aktivitu. Družstvo se zúčastnilo Velké ceny Prahy a skončilo druhé za Libercem, což bylo velkou výzvou. Od té doby pod jeho vedením společně s Vilémem Wiewiorkou už se pravidelně účastnili mistrovství republiky superveteránů, tj. hráčů nad 50 let. Tímto začalo pro Honzu dalších 7 let, kdy na mistrovství republiky superveteránů jako Železárny Třinec (2007-2008) a potom jako Družba Třinec (2009-2013) si vedli velmi dobře a dvakrát skončili na čtvrtém místě.

Tímto za vzornou reprezentaci na mistrovství superveteránů ČR 2007 udělilo představenstvo Třineckých železáren, a.s. a Moravie Steel, a.s. družstvu Třince ocenění „Sportovec roku 2007 - kolektivy“.

 

Ve výboru oddílu Třineckých železáren pracoval v komisi mládeže.

 

Byl organizátorem a poskytoval pomoc při akcích i pravidelných turnajích - Hutnická liga, meziprovozní soutěž odborářů, Velká cena Třineckých železáren.

 

Byl člověkem velmi přátelským, kamarádským, milým a obětavým.

 

Čest jeho památce.