Aktuality

Správní rada ČVS od 18.5.2020 povoluje soutěže řízené ČVS

19.5.2020

Správní rada ČVS od 18.5.2020 povoluje soutěže řízené ČVS

 

Na základě rozvolňování opatření proti epidemii koronaviru a výkladu MZČR k usnesení vlády č. 490 a č. 493 ze dne 30. 4. 2020 se SR ČVS rozhodla hlasováním per rollam následovně. Po rozšíření výkladového stanoviska NSA je od 18. 5. 2020 možno trénovat jak v tréninkovém, tak i soutěžním režimu.

 

Nejdůležitější změny:

- vzdálenost mezi sportovci a ostatními osobami bude zachována nejméně 2 m, tzn. že mezi sportovci navzájem tato povinnost z podstaty věci neplatí

- sportovci již nemusí být rozděleni do skupin po 10 a lze již provádět plný trénink či zápas (závod, soutěž, meeting a další formy sportu soutěžního charakteru), včetně úpolových cvičení a osobních soubojů

- sportovci v době tréninku / zápasu nejsou povinni nosit ochranný prostředek dýchacích cest

- naopak trenéři, asistenti, maséři a další členové realizačních týmů tuto povinnost nosit ochranný prostředek dýchacích cest mají. Výjimkou jsou situace, kdy je jeho sundání nezbytné, jako např. ošetření sportovce při zranění, úprava výstroje sportovce nebo potřeba okamžitě vyklidit prostor sportovního zařízení z důvodu mimořádné události apod.

- na sportovišti musí být k dispozici nádoba s dezinfekčním prostředkem na dezinfekci rukou, přičemž sportovci a ostatní osoby, např. trenéři, asistenti, maséři a další členové realizačních týmů použijí tento prostředek minimálně před začátkem a na konci tréninku / utkání

Celý výklad NSA najdete ZDE

V návaznosti na výklad MZČR k Usnesení vlády ČR č. 490 a č. 493 ze dne 30. 4. 2020 uveřejněného Národní sportovní agenturou SR ČVS rozhodla takto:

a) Ruší ke dni 17. 5. 2020 24.00 hod své rozhodnutí ze dne 10. 5. 2020, že „nelze v rámci ČVS v období od 11. 5. 2020 do 25. 5. 2020 zahájit či pokračovat v konání jakýchkoliv soutěží ve volejbalu a beachvolejbalu řízených ČVS".

b) Povoluje ke dni 18. 5. 2020 0.00 hod.  zahájení či pokračování soutěží volejbalu a beachvolejbalu řízených ČVS. 

c) Upozorňuje, že v souvislosti s tímto rozhodnutím je nutné respektovat a dodržovat, při pořádání soutěží v ČVS, dle bodu b. tohoto usnesení, všechny podmínky, které jsou definovány ve výkladu MZČR k usnesením vlády č. 490 a č. 493.  Současně SR ČVS dále upozorňuje, že v rámci konání soutěží v ČVS je i nadále nezbytné dodržovat všechny další podmínky či rozhodnutí vztahující se pro oblast sportu, které mohou být vládou ČR nebo jinými odpovědnými orgány ČR přijaty po termínu účinnosti tohoto usnesení.

Autor: Jiří Carba 

 

cesky-volejbal_logo_B_RGB_pozitiv.jpg