Aktuality

UNIQA extraliga očima expertů

28.10.2019

Uplynulý týden 21. 10. - 27. 10. 2019 v UNIQA extralize dnes hodnotí Alexandra Dedková:

 

Alexandra Dedková 
 
hráč: 20 let profesionálně extraliga žen, mistr i vícemistr ČR, vítěz ČP
         reprezentant ČR
 
 trenér: extraliga žen TJ Sokol Frýdek - Místek
            vedoucí trenér mládeže TJ Sokol Frýdek - Mistek
            hlavní trenér volejbalové akademie MS KVS dívek
  
 
Volejbalový týden nemohu začít jinak, než bitvou o ligu mistrů mezi VK UP Olomouc a Khimik Yuzhny /UKR/. 
Souboj to byl nádherný a důstojný ligy mistryň. Olomoucká děvčata padla až ve zkrácené hře a do odvety si vezou 1 bod za prohru 2:3. Olomouc musela nastoupit s novou americkou nahrávačkou, která nahradila Šárku Kubínovou (těhotenství) a byla vidět jistá nesehranost především se středovými hráčkami. Svou kvalitu opět prokázala Orvošová, která má výborné předpoklady pro světový volejbal. 
 
UNIQA EXTRALIGA ŽENY  8. kolo
 
TJ Ostrava - VK Prostějov  3:1  (25:21, 25:19, 17:25, 25:13)
 
Zde se čekala velká bitva. Ostrava stále proniká tabulkou výše a dává zapomenout na loňskou nepovedenou sezónu. Na domácí palubovce bývá velice silná. Prostějov sezónu začal také velice dobře, až nečekaně. Nicméně poslední porážky ho srazily trošku na kolena. Ostrava ve svém domácím prostředí nezaváhala a svého soupeře přehrála 3-1 a 3 body zůstaly v Ostravě. Ostrava těží z výborného servisu, který ji umožňuje následnou velice kvalitní obranu a přechod do útoku po obraně je v podání Ostravy hodně účinný. Ostrava je v současné době velkým překvapení ligy a těží z velice dobře rozehrané sezóny. Její současné třetí místo v tabulce nemusí být konečné. Nejlépe bodující hráčkou Ostravy byla Nečasová Michaela s 11-ti body, kdy zaznamenala 6 bodových bloků. 
 
TJ Sokol Frýdek - Místek - PVK Olymp Praha    0:3  (16:25, 9:25, 15:25)
 
Dalším zástupcem našeho regionu v extralize žen je Frýdek - Místek. Na své palubovce hostil Olymp Praha. Olymp je v současnosti velice silný stabilní tým, který se opírá o velice kvalitní středové hráčky a jejich rychlý přechod do protiútoků. Také smečařka Denysová (UKR) je údernou silou, která při těžkých chvílích Olymp podrží jak útočně tak na přihrávce. Všechny tyto klady předvedly holky z Olympu ve Frýdku-Místku. Navíc ještě přidaly kvalitní servis a domácí v podstatě neměly o co hrát. Když si tým přihrál - což v tomto zápase nebylo často - tak frýdecké útočnice zastavil blok soupeřek. Tento zápas měl jednoznačný průběh a Olymp si po bezchybném výkonu odváží pohodové tři body, kdy zaznamenal 
13 bodových bloků (Šimáňová 6) a 10 přímých bodů z podání.  Sympatické na Frýdku- Místku je, že v dnešní době, kdy je každý tým posilněn o zahraniční hráčky, hraje výlučně a jako jediný z extraligy s českými hráčkami a především do svého kádru zapojuje své odchovankyně. Bodově nejlepší hráčkou Frýdku - Místku se tak stala Klára Tkáčová. 
 
UNIQUA EXTRAIGA MUŽů   4.kolo
  
VSC FATRA ZLÍN - VK OSTRAVA    0:3   (17:25, 22:25, 19:25)
 
Ostrava zajížděla na palubovku nedalekého Zlína a loupila tam. Hladká výhra 3:0 pro Ostravu.Ostravští si po televizní výhře na Českými Budějovicemi věřili a na jejich hře to bylo vidět. Potvrdily vzestupnou formu a nad dosud bez jediné výhry hrajícím Zlínem jasně vyhráli. Zlín se na začátku sezóny trápí. Dosud nezaznamenal ani jednu výhru. Ostrava účinně servírovala a následně dobře bránila na síti. Nejlépe bodujícím hráčem Ostravy byl Ihnát Jakub s 11-ti body.Svého soupeře přehrála především na útoku:51 procent oproti 33 na straně Zlína. Ostrava je nyní na krásném druhém místě tabulky. 
 
Black Volley Beskydy  - VK Karlovarsko   0:3  (23:25, 24:26, 20:25)
 
Nováček extraligy na své palubovce a před krásnou diváckou kulisou přivítal Karlovarsko. Zápas sice skončil jednoznačným 3:0 pro hosty z Karlových Varů, ale Beskydy se nedaly zadarmo. Ve své domácí hale, kde mají vždy jistotu bouřlivé domácí kulisy, první dva sety bojovali a padli až v koncovkách setů, kdy vždy zradila chyba na servisu. Byl k vidění velice pohledný zápas, plný emocí a volejbalového umu. Beskydy jsou velice sympatický tým, který dokazuje v každém zápase kvalitu a především obrovskou bojovnost, která často soupeře zaskočí. Pokud se můžou opřít o svůj kvalitní servis, pak jsou nepříjemným soupeřem pro každého a myslím, že se ještě od nich dočkáme zajímavých výsledků. Nejlépe bodujícím hráčem domácích byla nová zahraniční posila Babic Luka s 8 body. Útočně byl tým z Beskyd lehce lepší, ale 21 zkažených servisů nakonec rozhodlo.
 
Black Volley Beskydy  - VK Jihostroj České Budějovice     1:3 (22:25, 22:25, 25:18, 19:25)
 
Hned v neděli nastoupili hráči Beskyd k dalšímu těžkému utkání. Opět před skvělou diváckou kulisou. Budějovice určitě chtěly odčinit porážku z Ostravy a to se jim také povedlo. Svého soupeře předčili útočně a hlavní převahu si získali na bloku. 13 úspěšných bloků proti 5 beskydským. Nováček,jak jsme si již zvykli, opět předváděl volejbal plný emocí. Nicméně,jako již po několikáte,si vybral nováčkovskou daň v podobě ztráty vysokého vedení v koncovce. Pokud na tomto zapracuje, určitě bude brzy brát body i těm nejsilnějším. Bodově nejlepším hráčem Beskyd byl opět Babic Luka - 10 bodů.
 
 
V dalším kole UNIQA extraligy mužů nastoupí v sobotu 2.10.2019 Beskydy v Odoleně Vodě. Jde o sousedy z tabulky a tak se očekává boj o každý bod. Ostrava  přivítá ve stejný den Ústí n/L. Rozdíl v tabulce je 6 míst, ale bodově pouhé 3 body. Ostrava je v domácím prostředí velmi silná a tak věřím ve vítězství domácích. Začátek v 17:00 hod. 
 
V UNIQA extralize žen Ostrava hraje v dalším kole v sobotu 2.10.2019 v 17:00 hod. ve Šternberku s posledním týmem tabulky, který je zatím bez výhry a určitě bude chtít vyhrát. Má ve svém týmu hodně cizinek a tak je zatím poslední místo velkým zklamáním. Nicméně v pohodě hrající Ostrava by neměla připustit žádné překvapení. O poznání těžší to bude mít Frýdek - Místek, který hraje ve stejný den ale již od 15:00 hod. v Prostějově. Zde je favorit jasný, ale děvčata z Frýdku musí odčinit velice nepěkný dojem z minulého kola a tak věřím, že se v Prostějově odehraje zajímavé utkání. 
 
02-Dedková.jpg