UNIQA extraliga očima expertů

2.2.2020

UNIQA EXTRALIGU mužů i žen v týdnu 27.1.-2.2.2020 hodnotí Mgr.VLASTIMIL KOVÁŘ st.

Pořádně jsem se začal věnovat volejbalu až v roce 1966, po absolvování FTVS KU v Praze. Dostal jsem se na vojnu do Opavy, kde jsem pracoval jako pedagog na Vojenském gymnáziu Jana Žižky a tam jsem byl  třicet let trenérem dorosteneckého družstva chlapců  VTJ Dukla VGJŽ Opava.

Volejbalu se věnuji více jak 50 let a po patnáctiletém působení jako rozhodčí extraligy jsem nyní ve funkci delegáta ČVS. Jsem školitelem nových rozhodčích a místopředsedou KR KVS.

UNIQA Extraliga - ženy

TJ OSTRAVA  - VK BRNO

Šelmy Brno byly favoritem a to také potvrdily jednoznačným výsledkem 3 - 0  ve svůj prospěch.  V prvním a ve třetím setu sice domácí hráčky bojovaly statečně, ale koncovky se jim nepovedly. Takže k žádnému překvapení nedošlo.

VK PROSTĚJOV – TJ Sokol FRÝDEK-MÍSTEK

V této sezóně se Hanačky utkaly s F-M již popáté. Čtyřikrát se jim podařilo zvítězit (dvakrát v základní skupině  a dvakrát v ČP ), proto se očekával stejný výsledek i v tomto pátém utkání. Utkání jsem byl svědkem osobně jako  TD- ČVS. Hráčky  F-M nastoupily k utkání s velkým respektem k soupeři a rázem prohrávaly  1 – 5. Podobný průběh měl i třetí set. V obou setech domácí hráčky pohodlně dokráčely k vítězství bez problémů. Vyrovnanější byl pouze druhý set, v němž domácí trenér prostřídal hráčky z lavičky. Po opětovném návratu základní sestavy, dospěl set rychle ke svému závěru. Takže žádné překvapení se nekonalo.

UNIQA Extraliga - muži

Kocouři  PŘÍBRAM – BESKYDY

Favoritem byla určitě Příbram, ale očekávalo se, že už by hráči Beskyd také mohli bodovat.V soutěži nehrají špatně, ale stále se jim nedaří koncovky setů. To se projevilo i nyní v Příbrami. Beskydy kazí velké množství podání a dopouštějí se dalších nevynucených chyb. Ani zpracování soupeřova podání není vždy dobré. Srdnatě bojují, ale v koncovkách setů jsou zbytečně zbrklí. Jejich hra je někdy živelná. Já ale stále věřím, že jejich čas ještě do konce sezóny přijde.

VK OSTRAVA  - LVI  PRAHA

Čekal se velmi vyrovnaný souboj dvou družstev, která jsou v tabulce sobě blízká. Navíc „ Ostraváci „ měli možnost vrátit soupeři porážku z předchozího duelu. Měl jsem to štěstí, že i tohoto utkání jsem byl účasten jako delegát ČVS. Hráči Ostravy do utkání vstoupili s nadšením  a vervou, byli důrazní v útoku i na podání ( zkažených podání ale bylo stále ještě hodně ). Zvláště skvělý byl útok středem z druhého sledu. Utkání bylo oboustranně bojovné a pro diváky určitě pohledné. Získání tří bodů do tabulky je velkou devízou pro další utkání .

Závěr základní části soutěže bude určitě ještě zajímavý .

Proto apeluji na diváky : „ Nenechte si ujít další zápasy . „