Aktuality

UNIQA extraliga očima expertů

1.3.2020

UNIQA EXTRALIGU mužů i žen v týdnu 24.2.-1.3.2020 hodnotí Pavel Srkal

 

Bývalý extraligový hráč Slávie Havířov, po studiích v Brně pak znovu extraliga v DHL Ostrava včetně poháru CEV a Champions League. S vrcholovým volejbalem končil blokař Pavel Srkal v družstvu Black Volley Beskydy v době velkého úsilí klubu dostat se do extraligy. Nyní již jen pro údržbu a pro radost hraje s bývalými spoluhráči v družstvu druholigové Morávku.

 

Extraliga mužů:

Celkově je tento ročník velice zajímavý. Několik let zpět bylo pár klubů na čele tabulky, pár klubů uprostřed a některé, které nevyhráli téměř nic. Letos jsou sice kluby s vyšším rozpočtem v první polovině tabulky, ale i teamy ze spodní části je dokážou porazit, takže o překvapení, respektive výhra na základě aktuálního rozpoložení, není nouze. Také se domnívám, že do 2/3 základní části suverénní Karlovarsko nyní zažívá výsledkově horší období a bude na nich, jak se s tím poperou v play off, přičemž stálice posledních mnoha let, Č. Budějovice se dokáží prosadit i v lize mistrů, což potvrdili i výhrou v ČP.

 

Výsledky tohoto týdne:

Liberec VS Ostrava

Hráči VK Ostravy letos nedokázali navázat na loňskou velice úspěšnou sezónu a střídají výborné výsledky (např. domácí výhra nad Č. Budějovicemi) s horšími výsledky (prohra se spodními teamy tabulky), přičemž potřebují každý bod, aby se dostali do play off z lepšího místa a navíc nemuseli hrát předkolo. Los však v závěru základní části nahrává více okolním soupeřům, kteří budou mít výkonnostně přijatelnější soupeře.

Bohužel potřebné body se Ostravě v Liberci, který letos rozhodně výsledkově nepředvádí výkony odpovídající špičce extraligy, nepodařilo přidat. Škoda, že Ostrava nedokázala některý z těsně prohraných setů dotáhnout do vítězného konce a tím získat alespoň nějaký bod, který by ji zajistil výhodu oproti Kladnu a teamu Odolena Voda.

 

Black Volley Beskydy VS Zlín

Souboj dvou sousedů v tabulce, přičemž přibližně od poloviny základní části jde Zlín výsledkově nahoru oproti svému soupeři, nicméně domácí prostředí nahrávalo teamu z Frýdku – Místku. Toto se projevilo také na výsledku, kdy pětisetová bitva skončila 3 závěrečnými sety s minimálně možným rozdílem bodů. Bohužel pro domácí v jejich neprospěch. Tímto si myslím, že si Zlín definitivně potvrdil účast v předkole a vzhledem k hernímu „oživení“ ještě může pomýšlet na play off, které by bylo jistě po úvodu sezony splněním cíle a odměnou za celoroční práci a nepolevení i když se výsledkově nedařilo.

 

Extraliga žen:

Dovolím si pouze komentář z minulých ročníků vztažený na letošní. Je pryč doba, kdy suverénně vedl extraligu pan Čada s VK Brno, následně několik let s VK Prostějov. Nyní ani Olomoucké hráčky po změně trenéra nejsou suverénní a hned několik teamů může pomýšlet na zisk mistrovské trofeje.

 

Poslední kola v ženském volejbalu pro teamy z MSK (Ostrava a Frýdek – Místek) nevyzněla výherně, snad ještě do závěru dokáží získat nějaké body aby si zlepšily „náladu“ z tohoto ročníku, jeho závěru.

 

Pozvánka na příští kolo:

Domácí zápas Ostrava VS Přerov, potvrdí Ostrava lepší místo v tabulce a využije domácí prostředí, věřím, že ano. Frýdek – Místek bude bojovat na palubovce Olympu, přičemž Olympu záleží na každém bodu v celkovém umístění po základní části a neměl by si dovolit zaváhat.

V extralize mužů uvítá Ostrava na domácí palubovce team Karlovarska, který sice dlouhodobě vede před druhými Č. Budějovicemi, ale v posledních 2 utkáních, pokud vezmeme v potaz i ČP mužů, prohrál. I přes to je favoritem tohoto utkání, ale já doufám, že kluci z Ostravy v domácím prostředí předvedou co nejlepší hru, a že tímto dokáží získal alespoň bod.

Black Volley Beskydy svedou na hřišti posledního Ústí nad Labem přímí boj o poslední místo. Ústí se z počátku sezóny jevilo (pro tento ročník), jako pravděpodobně jasný účastník play off, nicméně v součtu celkových výsledků vyšlo značně hůře. Na své palubovce však předminulé kolo porazil hráče z Brna, uvidíme tedy, jak aktuální rozpoložení ovlivní výsledek tohoto utkání.