Aktuality

UNIQA extraliga očima expertů

8.3.2020

UNIQA EXTRALIGU mužů i žen v týdnu 2.3.-9.3.2020 hodnotí Max Schreier

bývalý extraligový hráč Vítkovic a Dukly Liberec, několikrát oblékl reprezentační dres. Odchovanec kylešovického Sokola dnes stále sleduje dění ve volejbalových soutěžích.

UNIQA extraliga mužů

V 21. kole extraligy mužů šlo hlavně o to, aby si mužstva z popředí tabulky upevnila své pozice v tabulce. Více důležité byly zápasy o 6. místo v tabulce, které zajištuje přímo play-off.

O toto místo bojuje Kladno a Ostrava. Lépe si vedlo Kladno, které vyhrálo ve Zlíně 3:1. Tím Kladno přeskočilo Ostravu (na 6. místo v tabulce), která prohrála s Karlovarskem 1:3.

Z konce tabulky se v pondělí 9.3.2020 střetnou v přímém souboji o baráž Ústí nad Labem vs. Beskydy.

V utkání VK Ostrava - VK ČEZ Karlovarsko byl velmi důležitý první set,
kde Ostrava měla několik setbolů, které nedokázala využít a set prohrála. Ztráta prvního setu nezanechala v ostravském mužstvu žádné velké následky a stále hrála s favoritem vyrovnaný zápas, ve kterém vyhrála 3. set. Všechny sety byly vyrovnané, kde Karlovarsko neodskočilo více než o dva body. Zápas si Karlovarsko uhrálo v lépe zvládnutých koncovkách.

V družstvu Ostravy jsou mladí nadějní hráči a pokud zůstanou v příštích sezónách spolu, popřípadě ještě doplní kádr, mají perspektivu hrát dobrý volejbal a bojovat o přední místa v extralize.

UNIQA extraliga žen

Olymp Praha - Sokol FM    3:0
V extralize žen Pražanky pořád bojují o nejlepší výchozí postavení pro Play-off, proto neponechaly nic náhodě a vyhrály 3:0. Sokol byl vyrovnaným soupeřem jen v 1. setě kde uhrál 22 bodů.

TJ Ostrava - Volejbal Přerov  3:0
Protože se blíží závěr základní části soutěže každé družstvo chtělo získat body. Ostrava, aby měla lepší pozici pro play-off a Přerov se stále chce vyhnout baráži.
Ostrava začala koncentrovaně a nedala Přerovu šanci přemýšlet o výrovnaném zápase a výhrala zaslouženě 3:0.

26. kolo extraligy žen nabídlo zápasy v duchu blížícího se konce základní části soutěže, kde už 8 družstev má jistotu play-off a jenom si chtějí vylepšit umístění v tabulce. Jasně kralují družstva VK Brno a Olomouce.

Poslední kolo extraligy žen již nemohlo moc změn v tabulce udělat, ale přesto byla vidět zajímavá utkání.

Ostravské družstvo v  zápase ZVK Královo Pole prokázalo bojovnost a vůli po vítězství a ikdyž prohrávala 0:2, dokázala ještě zabojovat a v Brně vyhrála 3:2.

V zápase TJ Sokol FM - VK Brno na hráčkách Sokola, ikdyž prohrály 0:3, byla vidět v každém setě chuť po vítězství a hrály s favoritem docela vyrovnané sety.

V příštím kole extraligy mužů VK Ostrava zajíždí na hřiště Odolné Vody a jejich soupeř o 6. místo Kladno hostí Ústí nad Labem. Beskydy přivítají VK Lvi Praha

Ženy Ostravy se budou připravovat na play-off.