Aktuality

Výsledky memoriálů v Raškovicích

21.8.2019

Neděle 18.8.2019 - MEMORIÁL JOSEFA SALÁTA – 60. ročník

 

V letošním 60. ročníku se turnaje v neděli 18.8. zúčastnilo celkem 16 družstev mužů a juniorů. Při zahájení turnaje byla uctěna památka minutou ticha za dlouholetého hráče, funkcionáře a kamaráda Miloše Minkse, který v Raškovicích začínal jako hráč, poté trenér a funkcionář. 

Turnaj byl zahájen v 9.00 hodin předsedou VK Raškovice Zbyňkem Sonnkem a starostou obce Raškovice Jiřím Blahutou.

 

Družstva byla rozdělena do 4 čtyřčlenných skupin. Vedení turnaje vzhledem k počtu družstev zvolilo systém hry na dva hrané sety do 25 bodů s rozdílem dvou. Turnaj se odehrál na 4 antukových kurtech ve sportovním areálu v Raškovicích. Domácí družstvo postavilo jeden tým, který se snažil konkurovat velmi nabitým družstvům z 1 a 2. ligy. Po celou dobu bylo pro návštěvníky turnaje v areálu zajištěno bohaté občerstvení, zdarma beach volejbalový kurt, stolní tenis a dětské hřiště s trampolínou. Turnaj byl ukončen v 19.00 hodin předáním cen, pohárů a diplomů.

Řízení turnaje: Zbyněk Sonnek, Hana Bartošová, Jana Bartošová

Hlavní rozhodčí: Ladislav Sysala

Rozhodčí: Štrouf, Capáková, Duraj, Topolánek, Klivar, Ištvánech,

 

Konečné pořadí 

1. Morávka – 2. liga

2. Palkovice – 2. liga

3. Ostrava Jun – exl.

4. Vamos Rafa   

  

 

Sobota 17.8. 2019 - POHÁR JAROMÍRA VYBÍRALA – 33. ročník

 

Turnaje se zúčastnilo celkem 13 družstev žen a juniorek.U příležitosti 60. let výročí turnajů v Raškovicích byli pozváni hosté z řad bývalých hráčů, funkcionářů, partnerů a zástupců OVS a KVS, kterým VK Raškovice připravilo malé pohoštění.

Turnaje se účastnila mimo jiné extraligová družstva žen a juniorek z Ostravy a TJ Sokol Frýdek-Místek a juniorky ze Šternberka. Domácí VK Raškovice přihlásil do turnaje dvě družstva – ženy a kadetky. Turnaj byl zahájen v 9.00 hodin předsedou VK Raškovice Zbyňkem Sonnkem a starostou obce Raškovice Jiřím Blahutou. 

Družstva byla rozdělena do 2 čtyřčlenných skupin a 1 pětičlenné skupiny. Vedení turnaje vzhledem k předpovědi nádherného počasí zvolilo systém hry na dva hrané sety do 25 bodů s rozdílem dvou bodů. Areál byl přístupný široké veřejnosti a my děkujeme divákům za hezkou atmosféru. V areálu bylo k dispozici občerstvení - guláš, zelňačka, klobásy, párky v rohlíku, sladkosti a nově jsme přidali i smažení palačinek, které měly obrovský úspěch. Turnaj byl ukončen v 19.00 hodin. Družstva na prvních čtyřech místech obdržela diplomy, poháry a věcné ceny.

U příležitosti 60. let konání turnajů mužů pokračovaly oslavy v rámci kterých připravil domácí klub večerní program, který byl vyplněn vystoupením country kapely C. & W. VŘESBANDa a kapely Lexaband (Revival sk. Lucie).

  

Konečné pořadí 

1. Pompejky (Ostrava)-exl. ženy

2. TJ Sokol F-M A-exl. ženy

3. Šternberk-exl. juniorky

4. TJ Sokol F-M B-exl. ženy