. . . . . . . . . . . . výsledky

Bílovec Cup 2023

26.5.2023

Dívky Krajské volejbalové akademie vybojovaly na turnaji v Bílovci 3. místo.

Ve dnech 13. a 14. května 2023 jsme odehráli turnaj Bílovec Cup 2023 v konkurenci ročníků 2008. Turnaje se zúčastnilo 16 družstev nejen z Česka, ale také ze Slovenska a Belgie. Turnaj byl rozdělený na 4 skupiny po 4 družstvech, přičemž první 2 týmy z každých skupin postupovaly do skupiny o 1-8 místo, zatímco týmy na 3. a 4. místě si zahrály o 9-16 místo. Kvalitně obsazený turnaj, ve kterém startovalo i mnoho děvčat z KVA MSK hrající za své mateřské oddíly, jsme začali základní skupinou ve sportovní hale v Tísku.

Našimi soupeři ve skupině byly týmy:

Nový Jičín (výhra 2:0), Břeclav (prohra 1:2) a KCM Zlínského kraje “B“ (výhra 2:0),

tyto uhrané výsledky znamenaly přesun do haly v Bílovci z 1. místa ve skupině. Poslední sobotní zápas nás čekal proti celku KP Brno. Za skvělé podpory rodičů a fanoušků během celého turnaje děvčata v tomto zápase ukázala správné nasazení a chuť vyhrát, výsledkem byla výhra nad týmem KP Brno 2:0 a postup do nedělního semifinále.

V neděli v 10:00 nás v semifinále čekal zahraniční soupeř, Liptovský Hrádok. Celý zápas měl skvělé nasazení od obou družstev, děvčata hrála odvážně a odměnou nám byl vyhraný první set v koncovce. V druhém setu se nám nepodařilo tak kvalitně odpřihrávat soupeřův servis, jako v setu prvním a z toho plynuly větší chyby a menší úspěšnost na útoku. Méně kvalitní přihrávka nás provázela celý druhý set i následný tie-break. I přes rotaci hráček se nám již nepodařilo soupeři vzít set a v semifinále prohráváme 1:2.

O celkové 3. místo v turnaji jsme hráli s týmem KCM Olomouckého kraje . První set byl pro nás náročnější vzhledem k prohranému předchozímu zápasu, děvčata se stále lehce oklepávala z prohry a naše přihrávka s následným útokem nebyla tak přesná. Po prvním prohraném setu se děvčata zdravě naštvala a začala hrát volejbal, který je zdobil celý turnaj, tedy s nasazením a energií. Výsledkem bylo srovnání setů na 1:1, šlo se tedy do tie-breaku, který byl z obou stran již unavený a nervózní. Ve zkrácené hře jsme projevili více klidu v důležitých výměnách a porážíme tým KCM Olomouckého kraje 2:1.

Celkově se umísťujeme na krásném 3. místě v turnaji.!

Turnajové umístění:

1. místo – Liptovský Hrádok (SVK)

2. místo – Přerov

3. místo - KVA MSK

4. místo – KCM Olomouckého kraje

KVA MSK reprezentovaly:

Ročník 2009: Štěpánka Krejčíčková (TJ Ostrava), Matylda Damková, Alena Motalová, Valérie Kučová, Natálie Nováková, Lucie Dobešová (TJ Sokol Frýdek-Místek), Sára Baršová (TJ Hlučín), Eva Kořízková (VK Kylešovice)

Ročník 2010: Ema Bednaříková (TJ Hlučín), Bára Novotná (VK Raškovice), Eliška Hyplová (SVK Nový Jičín) a Ella Žárníková (VK Polanka nad Odrou)

Trenéři: Michal Barnet, Tomáš Jambor

zpracoval: Michal Barnet