. . . . . . . . . . . . výsledky

Memoriál Milana Kafky 2023

4.7.2023

Ve dnech 15. až 17. června 2023 proběhl v Plzni Memoriál Milana Kafky za účasti všech 14 krajských volejbalových center.

 

Náš tým KVA MSK rozehrál v pátek turnaj až v odpoledních hodinách, kde měl za soupeře dva týmy. Prvním soupeřem celého turnaje byl KCM Vysočina. I přes drobné komplikace, kterým byl například menší časový prostor pro rozcvičení před zápasem, jsme začali bojovně a s chutí vyhrát každou výměnu. Během zápasu se projevila naše menší rozehranost a i přes bojovnost prohráváme s KCM Vysočina 1:2. Druhým soupeřem nám byl při pátku tým KCM Zlínského kraje, který po bojovném výkonu porážíme 2:1, těšíme se na večeři, ubytování a trochu odpočinku po celodenním cestování a hře.

 

Sobotní maraton, který obsahoval 5 zápasů začínáme hned prvním hracím kolem od 09:00 proti domácímu týmu, tedy KCM Plzeňského kraje, se kterým po bitvě prohráváme 1:2, další zápas, kdy naším dalším soupeřem je KCM Libereckého kraje, se nese ve stejném duchu a po bitvě opět prohráváme 14:16 a celkově 1:2. Předposledním zápasem skupiny je zápas proti KCM Ústeckého kraje, který nás zatlačil v prvním setu kvalitním dlouhým servisem, na který nedokážeme kvalitně reagovat. Ve druhém setu nám i přes odvážnou, bojovnou a kvalitní hru nestačí vedení o 11 bodů a nakonec prohráváme 0:2. Posledním zápasem základním skupiny byl zápas proti KCM Středočeského kraje. Proti KCM Středočeského kraje hrajeme jednoznačně náš nejlepší zápas turnaje, na který je opravdu radost se dívat, tento zápas byl primárně o přehrání soupeře útokem a ubránění důležitých míčů. Po velké bitvě ale bohužel prohráváme 13:15 v tie-breaku a celkově 1:2. Prvním zápasem skupiny o umístění 9-14 a zároveň posledním sobotním zápasem byl zápas proti KCM Královéhradeckého kraje. Bohužel naše děvčata, na kterých se již velmi projevila únava z náročného volejbalového dne, si neporadila s dobře útočícím KCM Královéhradeckého kraje a zaslouženě prohráváme 0:2.

 

Neděli otevíráme zápasem proti KCM Pardubického kraje, který nás zkraje zápasu trápí svým razantním útokem z hlavního kůlu, na tuto situaci dokážeme reagovat jako tým a postupně eliminujeme hlavní útočnou sílu soupeře a vítězíme 2:0!!! Naše první výhra 2:0 v turnaji!!! Naším posledním soupeřem, se kterým jsme se utkali o celkové 11. místo na memoriálu M. Kafky byl tým KCM Jihočeského kraje. Velmi vyrovnané utkání se známkou únavy z třídenního turnaje na obou stranách, který vyvrcholil pro nás již v tomto turnaji tradičním tie-breakem. Naším pravidlem, kterým je neprohrát poslední zápas turnaje nám opět vyšel a KCM Jihočeského kraje porážíme 15:12 a celkově 2:1, končíme tedy turnaj vítězně!!!

 

Za celý turnaj máme odehráno nejvíce setů ze všech týmů, celkově 24 odehraných setů za 3 dny!

 

Krátké subjektivní hodnocení memoriálu Milana Kafky 2023:

 

Dokážeme hrát s každým soupeřem vyrovnaně, ba ho i herně přehrát, ale tuto konstantu nedokážeme udržet po celý zápas, případně set. Tyto výkyvy nás stály v určitých okamžicích herní sebevědomí, jistotu a také důležité body, které nám někdy chyběly k vítězství. Chtěl bych poděkovat všem slečnám, které se účastnily memoriálu Milana Kafky v Plzni, za jejich volejbalový, fyzický i morální přínos během celého memoriálu, taktéž mé poděkování patří Alexandře Dedkové, která se mnou absolvovala celý memoriál Milana Kafky v Plzni.

 

MS KVS reprezentovaly:

Ročník 2009: Krejčíčková Štěpánka (TJ Ostrava), Řeháčková Laura (ŠSK Bílovec), Nováková Natálie, Motalová Alena, Damková Matylda, Kučová Valérie, Dobešová Lucie (TJ  Sokol  Frýdek-Místek), Knápková Adriana, Špůrková Melánie (SVK Nový Jičín), Baršová Sára (TJ Hlučín)

Ročník 2010: Pavelková Zuzana (ŠSK Bílovec)

Ročník 2011: Gelnárová Leona (TJ Ostrava)

 

Trenéři:

Michal Barnet, Alexandra Dedková

 

Michal Barnet