. . . . . . . . . . . . výsledky

BMV v Raškovicích

7.12.2021

SÉRIE TURNAJŮ V BAREVNÉM MINIVOLEJBALE (BMV) v RAŠKOVICÍCH

 

11.10. 2021– RAŠKOVICE I.

Turnaje BMV jsou podporovány projektem Moravskoslezského krajského volejbalového svazu. Sérii turnajů pro děti od 1.- 6.třídy zorganizoval ve spolupráci s MS KVS volejbalový klub VK Raškovice pro oblast frýdecko-místecka.

Prvního turnaje BMV - RAŠKOVICE I. se zúčatnilo 51 hráčů, 15 rozhodčích, 5 vedoucích barev, 1 moderátor a 1 organizátor-PC centrum. 

Turnaj jsme zahájili v 15:45 v hale Raškovice. I když byli na turnaj zvány děti všech klubů frýdecko-místecka turnaje se zúčastnili pouze hráči a hráčky z VK Raškovice, který má podporu ve čtyřech školách - ZŠ Morávka, ZŠ Nošovice, ZŠ Dobrá a ZŠ Raškovice. 

Na turnaji jsme hráli ve 4 kategoriích: žlutá barva pro 1-2. třídu, oranžová barva pro 3.-4. třídu, červená barva pro 4. a 5. třídu a začínající hráčky ze 6. tříd a zelenomodrou pro pokročilé hráče ze 6-7. třídy.

Hráli jsme na 12 kurtech po 7 minutách. Děti opět zažily, jaké to je hrát utkání/turnaj a prožily si množství emocí, které jim tak moc chyběly během roku stráveného doma. Radost, pláč, naštvání, euforie, pocit vítězství ale i prohry to vše se na hřišti objevilo a my jsme rádi, že jsme u toho jako VK Raškovice mohli být. 

Foto: https://vkraskovice.rajce.idnes.cz/2021_10._11._Barevny_minivolejbal_hracu_VK_Raskovice/

 

22.11. 2021- Raškovice II.

Další turnaj v Barevném minivolejbalu proběhl za účasti 42 dětí ze ZŠ Raškovice a ZŠ Dobrá v pondělí odpoledne v raškovické sportovní hale. Turnaj proběhl jako náhrada za zrušený turnaj ve Frýdlantu nad Ostravicí, na který měly VK Raškovice přihlášeno přes 30 dětí. Proto koordinátorka BMV ve frýdecko-místecké oblasti Šárka Sonnková zorganizovala za podpory MS KVS turnaj v Raškovické hale. Hrálo se ve 4 kategoriích – žluté – 7 družstev, oranžové – 5 družstev, oranžovočervené (4 družstva) a modré (4 družstva). V každé kategorii jsme hráli dvoukolově na 9 kurtech, aby si to děti pořádně užili, každé utkání trvalo 7 min. Děti za své dovednosti obdrželi tentokrát medaile a drobné upomínkové předměty včetně zdravé energetické tyčinky určené pro děti.

    

 5.12. 2021- Raškovice III. 

Dlouho plánovaný turnaj BMV pro děti od 1.-6. třídy se navzdory všem opatřením, nepřátelů hromadných akcí, karanténám a dalším překážkám v Raškovicích uskutečnil, a děti tak strávili příjemné sportovní dopoledne místo sezení u televize, počítačů nebo trápením se nad současnou Covidovou situací, kterou na děti my dospělí neustále přenášíme. V duchu mota „Sportem k vyšší imunitě a psychické pohodě“ uspořádali raškovičtí pod vedením koordinátorky BMV frýdecko-místecka již třetí turnaj BMV v pořadí. Ač opět v menším počtu vzhledem k vládním opatřením než jsme byli zvyklí v předchozích letech, turnaj proběhl bez jakýchkoliv komplikací pro 43 dětí z VK Raškovie a SK Metylovice. Bojovalo se, hrálo se, radovalo se i plakalo, ale děti alespoň na chvíli zapomněly na starosti všedních dnů. Dle úsměvů na tvářích, kterých bylo nespočet, má pro nás smysl tyto turnaje pořádat. Všechny děti si za účast a své sportovní výkony odnesly sladkou Mikolášskou nadílku, těm kterým se dařilo nejvíce obdržely, jsme darovali medaile a věcné ceny v podobě lahví na pití, přívěsků, svíticích náramků, hrníčků apod.

 

RADOST SPORTUJÍCÍCH ZDRAVÝCH DĚTÍ JE PRO NÁS NEJVĚTŠÍ ODMĚNOU.

 

Foto: https://vkraskovice.rajce.idnes.cz/2021.12.05._Mikulassky_barevny_minivolejbal/