100 let ČVS

Putovní výstava 100 let českého volejbalu v Ostravě !!!

27.5.2021

Výstava 100 let českého volejbalu je od pondělí 24. května 2021 k vidění v obchodním centru Forum Nová Karolina v Ostravě. Výstavní panely jsou ve druhém patře naproti výtahům. 

 

K deseti oboustranným panelům ČVS, které měly svoji premiéru při finálových utkáních UNIQA extraligy v Karlových Varech a Českých Budějovicích, přibyly tři oboustranné zaměřené na vývoj volejbalu v Moravskoslezském kraji.

 

Panely mapují český volejbal jak chronologicky, tak i po stránce jednotlivých segmentů a volejbalových osobností. Uvádějí slavná jména českých volejbalistů, trenérů i funkcionářů. Připomínají nejvýraznější úspěchy národních družstev na olympijských hrách, mistrovstvích světa či evropských šampionátech.

Součástí panelů Moravskoslezského krajského volejbalového svazu je také Tabule cti, na níž jsou nejvýznamnější volejbalové osobnosti našeho kraje. Na dalších panelech MS KVS jsou témata historie, naši mistři, mládež, beach a soutěže, turnaje a memoriály.

 

Panely budou v obchodním centru Forum Nová Karolina do neděle 6. června 2021. Následně bude deset panelů historie ČVS přemístěno do dalších krajů naší republiky a tři panely zaměřené na volejbal v Moravskoslezském kraji budou putovat po jednotlivých turnajích v našem kraji. Nejdříve budou vystaveny od pátku 11. června 2021 v areálu Happy Sportu v Opavě na Kolofíkově nábřeží při beachvolejbalovém turnaji veteránů.

Do Ostravy se obě části putovní výstavy vrátí v polovině srpna v souvislosti s nejvýznamnější sportovní událostí oslav 100 let Českého volejbalového svazu, a tím je mistrovství Evropy ve volejbalu mužů v Ostravar aréně. To se bude hrát od 2. do 15. září 2021.