Aktuality

Jubilanti - únor 2021

4.2.2021

Ing. Evžen Tošenovský, nar. 26. 2. 1956

začal s volejbalem jako dorostenec v TJ Vítkovice, v roce 1974 přešel do extraligového družstva mužů, kde dlouhodobě patřil k jeho oporám. Během celé hráčské kariéry byl tomuto klubu věrný. Výjimkou byl pouze roku základní vojenské služby v Dukle Trenčín.

Po skončení aktivní hráčské působnosti je dále ve styku s volejbalem i při výkonu funkce primátora Ostravy, hejtmana Moravskoslezského kraj i v nynější pozici europoslance. Podílel se na pořádání vrcholných akcí ČVS v kraji i mnoha významných turnajů organizovaných moravskoslezskými volejbalovými kluby.  Byl jedním ze zakladatelů volejbalového klubu DANZAS Ostrava, předchůdce dnešního VK Ostrava.

 

Na snímku první zprava spodní řady jako hráč extraligové TJ Vítkovice v roce 1975.

 

 

 

Leopold Tůma, nar. 25. 2. 1946

 

S volejbalem začínal v TJ NHKG u trenéra Karla Kramoliše, následovalo krátké působení v TJ VŽKG a pak dvouletá základní vojenská služba v Dukle Rimavská Sobota. Po ukončení vojenské povinnosti v roce 1967 se vrátil do rodné Kopřivnice, kde dlouhá léta hrál v ligovém družstvu mužů. Tam také začínal svou dlouhou a úspěšnou trenérskou kariéru. Jako hrající trenér dovedl tým Tatry Kopřivnice do extraligy, kde však z finančních důvodů za rok skončili. Skvělých výsledků dosáhl jako trenér žen Lapos Frenštá p. R., kde získal tři mistrovské tituly v létech 1998, 2000 a 2001. Později trénoval dva roky v Přerově, následovalo pětileté působení v Ostravě. Trénoval i slovenskou juniorskou reprezentaci. Poslední extraligové trénování bylo v Sokole Frýdek – Místek, kde současné době vypomáhá s mládeží. Trénoval mnoho vynikajících volejbalistek i reprezentantek.

 

Na snímku s pohárem za mistrovský titul Laposu Frenštát p.R.

 

 

 

Ing. Dušan Rundt, nar. 8. 2. 1946

 

s volejbalem se seznámil v mládežnických družstvech ve Vítkovicích, během studia hrál za VŠB Ostrava, později působil ve Slovanu Orlová a TJ NHKG, od roku 2002 ve VK SG Ostrava, který spoluzakládal,  kde hráčskou kariéru taky ukončil v roce 2011.

S trénováním mládeže začal v roce 1975 v TJ NHKG,  kde byl v létech 1980-1996 předsedou oddílu, manažerem volejbalového klubu a v létech 1998 do 2017 vykonával různé funkce ve výboru MS KVS, v létech 2000 – 2020 zastupoval volejbal v krajské radě ČUS.

 

Na snímku jako kapitán družstva v soutěži OVL.